Miejskie Przedszkole nr 31 w Płocku

Wycieczka do Torunia

7 czerwca przedszkolaki z naszej grupy wraz ze swoimi ciociami wzięły udział w wycieczce do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Baj Pomorski, gdzie dzieci mogły zobaczyć go od tzw. „kuchni”, czyli zagłębić się w jego różne zakamarki, których zwyczajny widz podczas wizyty w teatrze nie może zobaczyć.

Następnie spacerowaliśmy po toruńskiej starówce oraz zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Podczas spaceru zrobiliśmy sobie przerwę na zakup pamiątek i pierniczków oraz na obiad, żeby później udać się do Muzeum Piernika.

Poznaliśmy pod okiem Mistrza Piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotowaliśmy ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Po warsztatach piernikarskich udaliśmy się na drugie piętro Muzeum, które prezentuje manufakturę z początku XX wieku, którą zarządzało rodzeństwo Rabiańskich. Zobaczyliśmy oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika oraz zabytkowy piec.

Naszą wycieczkę zwieńczyła słodka lodowa uczta. W radosnej autokarowej atmosferze bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów. To była niesamowita piernikowa przygoda.

© 2024 Wszystkie Prawa Zastrzeżone Miejskie Przedszkole nr 31 w Płocku. Projekt i wykonanie: Hedea.pl