Miejskie Przedszkole nr 31 w Płocku

Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 w PłockuGrupa IVNiebieskie świętowanie w Płocku. Autyzm: bo ważne jest poznać i zrozumieć.

Niebieskie świętowanie w Płocku. Autyzm: bo ważne jest poznać i zrozumieć.

Małych, większych i największych płocczan połączył 3 kwietnia kolor niebieski. Jak co roku spotkali się, aby pokazać wsparcie i solidarność z osobami z autyzmem. Motywem przewodnim był jak zawsze kolor niebieski. Tym razem obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu odbywały się w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 24.

W integracyjnym spotkaniu uczestniczyli nauczyciele i uczniowie z płockich przedszkoli i szkół. Placówek, w których na co dzień dzieci razem się uczą, bawią, a także poznają świat swoich koleżanek i kolegów będących w spektrum autyzmu.

„To spotkanie pokazuje, że choć jesteśmy różni, to wszyscy jesteśmy wspaniali, otwarci na siebie i wzajemnie sobie potrzebni. Tworzymy jedną społeczność, która się wspiera, w której różnorodność oznacza akceptację, empatię, tolerancję.” – powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Tradycyjnie spotkaniu towarzyszyły niebieskie akcenty: balony, chorągiewki. Były także niebieskie miody, nasiona do przygotowania własnej łąki kwietnej i okolicznościowe ciasteczka. Dla młodszych i starszych uczestników przygotowano kilka stref aktywności. Były warsztaty manualne, gry i zabawy, strefa z watą cukrową, popcornem i lemoniadą oraz fotobudka.

Nasze dzieci przy okazji obchodów tego szczególnego dnia świetnie się bawiły. Skorzystały z wielu przygotowanych atrakcji, a na pewno wróciły do przedszkola i do swoich domów bogatsze o nowe i wartościowe doświadczenia.

© 2024 Wszystkie Prawa Zastrzeżone Miejskie Przedszkole nr 31 w Płocku. Projekt i wykonanie: Hedea.pl