Miejskie Przedszkole nr 31 w Płocku

Przygotowania do Świąt

Miniony tydzień upłynął nam pod znakiem przygotowań do świąt. Wiele się u nas działo. W poniedziałek gościliśmy w przedszkolu muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej, którzy zaprezentowali nam świąteczny repertuar: polskie i zagraniczne kolędy oraz piosenki.

Muzycy Płockiej Orkiestry Symfonicznej

We wtorek wybraliśmy się na pocztę, aby wysłać do św. Mikołaja przygotowane przez nas listy. W trakcie wycieczki dowiedzieliśmy się od pracownika poczty, co musimy zrobić, aby nasza przesyłka dotarła do adresata oraz jakie etapy pokonają nasze listy zanim otrzyma je św. Mikołaj. Następnie kupiliśmy znaczek i wrzuciliśmy list do skrzynki pocztowej z nadzieją, że trafią na czas. 

Po powrocie z poczty ustroiliśmy choinkę oraz naszą salę świątecznymi ozdobami.

Zdjęcie dzieci z grupy 2 przy choince

W środę z mikołajkową wizytą odwiedził nas wyjątkowy gość. Tak! Sam Święty Mikołaj! Wspólnie ze Śnieżynką przygotowali wiele zabaw oraz słodkie upominki jako przedsmak gwiazdkowych prezentów, które mamy nadzieję otrzymać w wigilijny wieczór. 

Każdego dnia na zajęciach poznawaliśmy ciekawostki z życia św. Mikołaja i złożyliśmy obietnicę, że będziemy grzecznie się zachowywać i pomagać rodzicom w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. To był naprawdę pracowity i pełen wrażeń tydzień. Ciekawe, co nas jeszcze czeka w ten przedświąteczny czas, czas niespodzianek?

© 2024 Wszystkie Prawa Zastrzeżone Miejskie Przedszkole nr 31 w Płocku. Projekt i wykonanie: Hedea.pl