Miejskie Przedszkole nr 31 w Płocku

Dbamy o zdrowie!

Pierwsze dwa tygodnie kwietnia upłynęły nam pod tym właśnie hasłem. Na zajęciach dowiedzieliśmy się m.in., że gdy zdrowo jemy to zdrowo żyjemy. Przygotowaliśmy zatem pyszną wielowitaminową sałatkę owocową. Jej przygotowanie sprawiło dzieciom dużą frajdę, gdyż mogły same wybrać i pokroić owoce, nieźle zamieszać i zjeść ze smakiem.

Każdy przedszkolak powie, że ruch to zdrowie, dlatego my gimnastykujemy się codziennie, bo to zdrowo i przyjemnie. Wymyślamy i chętnie uczestniczymy w niezwykłych zabawach ruchowych takich jak: ścieżka sensoryczna i karmienie króliczka.

Zaprosiliśmy do przedszkola instruktorkę tańca, dzięki której przekonaliśmy się, że tańczyć każdy może, a taniec to zabawa i dla dzieci fajna sprawa.

Kolejną atrakcją była wizyta w gabinecie naszej cioci pielęgniarki, która przygotowała ciekawą prezentację i wyjaśniła nam, na czym polega jej praca. Następnie pokazała swoje skarby czyli przyrządy i akcesoria, dzięki którym zawsze pomoże nam w potrzebie.

Na zajęciach rozmawialiśmy również o zawodzie lekarza. Zwróciliśmy także uwagę na to, że dla dobra nas wszystkich do przedszkola powinny przychodzić tylko zdrowe dzieci, o czym przypominamy wszystkim rodzicom.

W ramach tematyki o zdrowiu przypomnieliśmy sobie jak ważne jest utrzymanie higieny.

Na zakończenie przeprowadziliśmy wielki quiz wiedzy o zdrowiu, który uświadomił nam ile przez te dwa tygodnie się dowiedzieliśmy.

BRAWO DZIECIAKI I DUŻO ZDRÓWKA!!!

Pliki do pobrania

© 2024 Wszystkie Prawa Zastrzeżone Miejskie Przedszkole nr 31 w Płocku. Projekt i wykonanie: Hedea.pl