Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia.
🐻 W naszym przedszkolu co roku z tej okazji zabieramy naszych wychowanków w podróż dookoła świata ,gdzie głównym bohaterem jest Miś.
🐻 Przygodę rozpoczęliśmy 4 lata temu w Europie z Misiem Brunatnym. W kolejnym roku była to Arktyka Misia Polarnego. W ubiegłym roku odwiedziliśmy azjatycka Pandę w lesie bambusowym,natomiast w tym roku naszym gościem jest amerykański Grizzly, żyjący w Parku Yellowstone. Spotkania z Misiakowi świetna okazja do łączenia nauki z zabawą. Nasze przedszkolaki przenoszą się w zaaranżowana specjalnie na tę okazję przestrzeń,w której mogą w sposób wielozmysłowy poznawać środowisko i charakterystykę danego Misia.
🐻 W trakcie zabaw wykorzystujemy Magiczny Dywan interaktywny, ścieżki sensoryczne tworzone z naturalnych materiałów przyrodniczych. Angażujemy dzieci w aktywności ruchowe, rozwijające logiczne myślenie ,percepcję wzrokową i słuchową nie zapominając o rozwijaniu wyobraźni,mowy poprzez kontakty książka i filmem.
🐻 W dniu obchodów dzieci przygotowują specjalne stroje,aby poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy danego kontynentu.
🐻 Spotkania z Misiem są zawsze świetna przygoda,która bawi i uczy. Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na kolejne misiowe spotkania.