chmura

chmura

chmura

chmura

chmura

chmura

Słońce

Wróżka

Książe

Jesień, to jedna z czterech pór roku, która zachwyca nas pięknem krajobrazu i bogactwem kolorów. Drzewa „gubią”  liście, które tańcząc na wietrze upiększają świat kolorami jesieni. Niemal w każdym miejscu można zobaczyć je w różnych odcieniach: czerwonych, żółtych, pomarańczowych, brązowych, a nawet złotych. Drzewa zrzucają  żołędzie i kasztany, a w słońcu pobłyskuje unoszące się w powietrzu babie lato.
Park, to miejsce, gdzie jesień wygląda najpiękniej. Przekonały się o tym dzieci z grupy VII, które wraz z ciocią Anią wybrały się na spacer do Parku Północnego. Dzieci spacerując po alejkach podziwiały piękno  jesiennego krajobrazu, a także poszukiwały darów jesieni. Pomiędzy leżącymi na trawnikach i alejkach liśćmi odnajdywały błyszczące  jasnobrązowe żołędzie w śmiesznych czapeczkach. Dzieci rozpoznawały i nazywały drzewa znajdujące się w parku. Zwracały uwagę na ich kształt, barwę i wielkość.

IMG 1331

IMG 1335

IMG 1339

IMG 1346

IMG 1355

IMG 1357

c7d1caca 40d3 4efc bcb2 e2d3ef8e3682

09 września przedszkolaki z grupy VII wraz z ciocią Anią wybrały się na  wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Wcześniej omówiliśmy sobie zasady ruchu drogowego oraz sposoby przechodzenia przez ulicę. Poznaliśmy rodzaje znaków drogowych oraz zapoznaliśmy się z ich wyglądem.

Celem wycieczki było przypomnienie zasad  ruchu drogowego, jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców. Dzieci z uwagą obserwowały ruch uliczny, nazywały pojazdy oraz poznane znaki drogowe oraz przede wszystkim uczyły się właściwego sposobu przechodzenia przez jezdnię.
Teraz  już każdy z nas wie, jak należy zachowywać  się na ulicy,  gdzie można  przechodzić przez ulicę, na jakim świetle a także to, że światło  żółte  dotyczy tylko ruchu samochodowego.

IMG 1286

IMG 1287

IMG 1288

spotkanie rodzicow winietaSzanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy Rodziców na zebrania organizacyjne, które odbędzie się 11 września 2020 r. (piątek) o godz. 16.00 w sali widowiskowej. 

Zebranie jest  bez udziału dzieci.

Na zebranie zapraszamy tylko jednego rodzica.

W związku z reżimem sanitarnym przypominamy o:

- zasłonięciu nosa i ust

- dezynfekcji rąk (lub jednorazowych rękawiczkach)

kopciuszek

drzewo

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przedszkole nr 31 w Płocku wskazanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych w celu wysyłki wiadomości informacyjnych.

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone Miejskie Przedszkole nr 31. Projekt i wykonanie: Hedea.pl