Nasze przedszkole

Strona Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 w Płocku - W czarodziejskim świecie wierszy Juliana Tuwima
Nasze przedszkole od wielu lat propaguje ideę głośnego czytania dzieciom.Również i w tym roku włączyliśmy się aktywnie w obchody Tygodnia Głośnego Czytania Dzieciom organizowanego w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.Tegoroczna akcja w naszym przedszkolu przebiegała pod hasłem "W czarodziejskim świecie wierszy Juliana Tuwima". 
W pierwszych dniach czerwca dzieci miały okazję przenieść się w cudowny, bajkowy świat dziecięcej poezji. Utwory wybitnego polskiego poety czytali zaproszeni goście: rodzice, absolwenci oraz pracownicy przedszkola. Nasze zaproszenie na spotkanie z literaturą przyjęły 6-latki z Miejskiego Przedszkola Nr 6, które wysłuchały utworu "Lokomotywa" czytanego przez panią dyrektor Grażynę Kalaszczyńską i logopedę Agnieszkę Furmanik-Nowicką. Wzorem ubiegłych lat nauczycielki przedstawiły dzieciom w formie krótkiej inscenizacji wiersz "Ptasie Radio". Czytanym tekstom towarzyszyły zabawy i zadania, które sprzyjały integracji dzieci i angażowały je do podejmowania aktywności. Przygotowaniem i organizacją cyklu spotkań propagujących czytanie zajęły się: M. Żaglewska, K.  Pawlak, A. Furmaniuk - Nowicka oraz wicedyrektor przedszkola pani K. Sepioło.
 
 
Powered by Phoca Gallery