Nasze przedszkole

Strona Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 w Płocku - Czytanie łączy pokolenia

W dniach 31.05-6.06.2012r. w naszym przedszkolu odbył sie XI ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie łączy pokolenia". Nasze przedszkole włączyło się w tą akcję juz po raz dziewiąty.

Tegoroczny Tydzień Czytania rozpoczął się inscenizacją wierza J. Tuwima "Rzepka", którą przygotowały i wykonały nauczycielki. Dzieci bawiły się wyśmienicie patrząc na wymyślną charakteryzację swoich "cioć"

Drugi dzień został poświęcony Marii konopnickiej i utworowi "O krasnoludkach i sierotce Marysi". Fragmenty tego utworu przeczytała 5letnia Emilka i jej tata pan Andrzej- Prezydent Miast Płocka.

Dnia trzeciego dzieci zapoznały się z twórczością stanisława Jachowicza. wysłuchały jego wierszyków min. "Andzia"' "Wadzia" oraz obejrzały incenizację wierza "Chory kotek" w wykonaniu Michałka z najmłodszej grupy, jego mamy Agnieszki i starszej siostry Uli (absolwentki naszego przedszkola). Tego dnia gościlismy dzieci Z Miejskiego Przedszkola nr 6.

Ostatni dzień Tygodnia Czytania Dzieciom poświęcony był twórczości Juliana Tuwima. Jego wiersze zaprezentowała pani Dorotka z grupy 4-latków, jej syn Michał (także absolwent przedszkola) oraz jego dziadek pan Wincenty. 

 
 
Powered by Phoca Gallery