• Cele i zadania przedszkola

  Przedszkole realizuje zadania wynikające z przepisów prawa

 • Cele i zadania przedszkola

  Przedszkole realizuje zadania wynikające z przepisów prawa

 • Cele i zadania przedszkola

  Przedszkole realizuje zadania wynikające z przepisów prawa

 • Cele i zadania przedszkola

  Przedszkole realizuje zadania wynikające z przepisów prawa

 • Cele i zadania przedszkola

  Przedszkole realizuje zadania wynikające z przepisów prawa

Nasze przedszkole

20May Olimpiada Sportowa "Rambit Biało - czerwony"

Obchody „Roku dla Niepodległej" skłaniają nas do refleksji, jaką wartość dla Polaków stanowią symbole narodowe. Dzisiaj w wolnej ojczyźnie dumę Polaka manifestujemy flagą, godłem oraz hymnem w wielu różnych momentach życia społecznego. 17 maja w naszym przedszkolu odbyła się Olimpiada Przedszkolna połączona z zagadkami o Polsce. Każdą grupę reprezentowało 5 dzieci. Przedszkolaki uczestniczyli w konkurencjach sportowych oraz rozwiązywali zagadki związane z symbolami narodowymi oraz miastami Polski. Pozostałe dzieci bardzo głośno dopingowały swoje drużyny. To była wspaniała zabawa, za którą dziękujemy cioci Ani P. i cioci Małgosi P.

 
20May Las w szkle i Żelowe świece

Dnia 8 maja odbyły się warsztaty kreatywne "Las w szkle", "Żelowe świece", prowadzone przez przedstawicieli firmy DROZD z Łodzi. W zajęciach wzięły udział dzieci z grup:VI, VIII i XI. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, rozumienie konieczności szanowania przyrody i dbania o las raz rozwijanie umiejętności manualnych i pobudzanie wyobraźni.Podczas komponowania lasu w szkle dzieci wykazały dużą kreatywność i zaangażowanie tworząc własne kompozycje. Roślinkę zabrały do domu, aby ją pielęgnować. Robiąc żelowe świece dzieci zatapiały przeróżne ozdobne elementy w żelu parafinowym suszone kwiaty, płatki, żywe rośliny i zioła. Świece nie tylko pięknie wyglądały, ale również pięknie pachniały. Zajęcia kreatywne sprawiły dzieciom dużą radość.

 
07May Dzień Ziemi

         Dnia 7 maja odbyło się spotkanie z okazji Dnia Ziemi. Dzieci obejrzały inscenizaję wiersza "Sznurek Jurka", w wykonaniu Pani Ali i dzieci z grupy VIII, a następnie film "Dbamy o przyrodę".

Przedszkolaki nabyły wiedzę na temat konieczności segregacji śmieci, utrwaliły słowo "recykling" oraz zdały egzamin na "6" rozwiązując zielone zagadki. Prezentem przedszkolaków dla Ziemi był wiersz w wykonaniu Lenki D., Igi R. i Ali B. oraz wspólne zaśpiewanie piosenki "Przepis na piękną Ziemię".

Na pamiątkę tej uroczystości zostały zakupione rośliny: kwaity azalii i ognik, które w najbliższym czasie zostaną posadzone w ogrodzie przedszkolnym.

        W poczet młodych przyjaciół przyrody zostały włączone dzieci z grup III, VII oraz XI poprzez pasowanie do przedszkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody.

Za przygotowanie uroczystości dziękujemy ciociom: Ali, Ewie, Eli, Ani i Martynie.

Do zobaczenia za rok.

 
08May Z wizytą w Straży Pożarnej

W związku z realizowaną tematyką dnia 6 maja dzieci z grup integracyjnych X i XI, 6 latki wybrały się na wycieczkę do Jednostki Straży Pożarnej przy ulicy Armii Krajowej w Płocku. Celem wycieczki było poznanie bliżej zawodu strażaka oraz narzędzi wykorzystywanych do działań ratowniczych. Panowie Strażacy bardzo ciekawie omówili na czym polega ich praca, jakie obowiązki i zadania muszą wykonywać każdego dnia. Zaprezentowali strój strażaka oraz urządzenia wykorzystywane w codziennej pracy. Pokazali, jak wygląda akcja wyjazdu wozu strażackiego z bazy na miejsce zgłoszenia. Dzieci wykazywały zainteresowanie prezentowanymi wiadomościami, aktywnie poznawały (zwiedzały) wóz strażacki, jak również mogły zobaczyć niezbędny sprzęt znajdujący się w wozach strażackich. To była bardzo ciekawa lekcja wzbogacająca wiedzę dzieci na temat służb ratowniczych.

 
poprzednia12345678910następna